LANG_NAVIGATION_TITLE Sākumlapa / Pakalpojumi  

Zobu restaurācija

Zobu restaurācija tiek veikta ārstēšanas ietvaros kā arī kosmētiskos nolūkos. Mūsdienas stomatoloģiskie materiāli un stomatologu prasmes ļauj modelēt zoba formu, noslēgt zobu spraugas u.c.
Zoba restaurācijas laikā stomatologs pakāpeniski pārklāj zoba virsmu ar materiālu, kura sacietēšanai izmanto speciāli piemērotu lampu. Nākamais etaps ir zoba pūlēšana. Rezultātā restaurētais zobs vizuāli neatšķiras no neskartiem/veseliem zobiem.

Zobu restaurācija tiek panākta ar tiešo vai netiešo metodi. Netiešā zobu restaurācija norisinās zobu tehniskajā laboratorijā. Pirms zobu restaurācijas veic zobu ārstēšanu, kam seko zobu nospiedumu noņemšana un to aizsūtīšana tehniskajā laboratorijā tālākai apstrādei. Gatavu zobu inleju stomatologs fiksē ar cementa palīdzību.
Zoba restaurācijai tiek atdota lielāka priekšrocība salīdzinājumā ar zoba protezēšanu sakarā ar to, ka pirmkārt, tiek saglabāts pacienta zobs, otrkārt, tas ir finansiāli izdevīgāk, treškārt, manipulāciju var īstenot vienas stomatologa kabineta vizītes laikā.

Laikus uzsākta kvalitatīvā zobu ārstēšana un restaurācija ļauj atbrīvoties no dziļa zobu kariesa. Būtiski atcerēties par mutes dobuma higiēnu un regulāru stomatologa kabineta apmeklēšanu, kas ļauj agrīni konstatēt pārmaiņas zobu struktūrā un savlaicīgi uzsākt terapiju.