LANG_NAVIGATION_TITLE Sākumlapa / Pakalpojumi  

Pakalpojumi

Zobu ārstēšana

Maksimāli iespējamā zoba struktūru saglabāšana ir zobu ārstēšanas mērķis. Skaists zobs ir vesels zobs. Viena no tipiskajām kaitēm, kas rada zoba cieto audu bojājumus ir zobu kariess. Mūsdienās tās skar lielāko daļu no populācijas. Zobu kariesa attīstību veicina pārmērīgā saldumu uzņemšana kā arī nepietiekošā mutes dobuma higiēna.

Mutes dobuma higiēna

Mutes dobuma higiēna, kas ir uzticēta stomatologam ir zobu veselības galvenais profilaktiskais pasākums, kuram nav vecuma ierobežojuma un kas ir jāveic neatkarīgi no zobu veselības stāvokļa. Mutes dobuma higiēnas pamatā ir atbrīvošanās no zobu aplikuma, kas ne vienmēr tiek pilnvērtīgi panākts mājas apstākļos.

Zobu restaurācija

Zobu restaurācija tiek veikta ārstēšanas ietvaros kā arī kosmētiskos nolūkos. Mūsdienas stomatoloģiskie materiāli un stomatologu prasmes ļauj modelēt zoba formu, noslēgt zobu spraugas u.c.
Zoba restaurācijas laikā stomatologs pakāpeniski pārklāj zoba virsmu ar materiālu, kura sacietēšanai izmanto speciāli piemērotu lampu. Nākamais etaps ir zoba pūlēšana. Rezultātā restaurētais zobs vizuāli neatšķiras no neskartiem/veseliem zobiem.

Zobu protezēšana

Zobu protezēšana ir nepieciešama gadījumos, kad trūkst viens vai vairāki zobi. Tas vēlams gan estētisku apsvērumu pēc, gan dēļ efektīgākas barības sakošļašanas.
Pastāv izņemamās un neizņemamās (tilts, implants) zobu protēzes jeb konstrukcijas.