LANG_NAVIGATION_TITLE Sākumlapa / Pakalpojumi  

Zobu ārstēšana

Maksimāli iespējamā zoba struktūru saglabāšana ir zobu ārstēšanas mērķis. Skaists zobs ir vesels zobs. Viena no tipiskajām kaitēm, kas rada zoba cieto audu bojājumus ir zobu kariess. Mūsdienās tās skar lielāko daļu no populācijas.

Zobu kariesa attīstību veicina pārmērīgā saldumu uzņemšana kā arī nepietiekošā mutes dobuma higiēna. Savukārt, tas nebūt nav jānozīmē, ka zobu kariess nevar attīstīties kaislīgiem zobu tīrītājiem. Cits zobu kariesa attīstības cēlonis ir fluora trūkums zoba emaljā vai nepareizs žokļa sakodiens. Iedzimtība tiek pieskaitīta pie zobu kariesa attīstības predisponējošiem faktoriem. Dotajā brīdī pastāv vairāk kā trīssimt teorijas, kas raksturo zobu kariesa attīstības mehānismus. Rūpīga mutes dobuma higiēna un regulāra stomatologa kabineta apmeklēšana palīdzēs samazināt zobu kariesa attīstības iespējamību.

Destruējot zoba emalju kariess sāk skart zoba pulpu, kā rezultātā attīstās pulpīts, jeb zoba pulpas iekaisums, kura pavadošais simptoms ir zoba sāpes. Laikus nediagnosticēts un neizārstēts pulpīts progresē periodontītā, jeb zoba saknes un apkārtējo audu iekaisumā. Pretsāpju zāļu lietošana un izvairīšanas no stomatologa kabineta izraisa zoba bojāeju.

Zobu kanālu rūpīgā tīrīšana un pildīšana ir kvalitatīvās ārstēšanas pamatprincips. Mūsdienu ārstēšanas vadlīnijas ļauj saglabāt devitalizētus zobus. Mēs veicam efektīvu zobu ārstēšanu un nodrošinām pilnvērtīgu mutes dobuma higiēnu, tādējādi padarot zobus skaistus un veselus.